B72220S0551K151 20MM, 550VAC, 10%, STANDARD
Mfr Part #:
B72220S0551K151
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
20MM, 550VAC, 10%, STANDARD
Stock on Request
B72220S0551K151 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72220S0551K151 Description
Short technical summary and product information.
20MM, 550VAC, 10%, STANDARD