B72220S0300K101 VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
Mfr Part #:
B72220S0300K101
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
Stock on Request
B72220S0300K101 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72220S0300K101 Description
Short technical summary and product information.
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
B72220S0300K101 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B72220S0300K101 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B72220S0300K202
B72220S0300K202
TDK Electronics
20MM, 30VAC, 10%, STANDARD