B72220P3511K502 20MM, 510VAC, 10%, SUPERIOR MP
Mfr Part #:
B72220P3511K502
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
20MM, 510VAC, 10%, SUPERIOR MP
Stock on Request
B72220P3511K502 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72220P3511K502 Description
Short technical summary and product information.
20MM, 510VAC, 10%, SUPERIOR MP