B72214T2301K196 VARISTOR THERMOFUSE
Mfr Part #:
B72214T2301K196
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
VARISTOR THERMOFUSE
Stock on Request
B72214T2301K196 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72214T2301K196 Description
Short technical summary and product information.
VARISTOR THERMOFUSE
B72214T2301K196 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B72214T2301K196 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B72214T2301K196V87
B72214T2301K196V87
TDK Electronics
View Part
B72214T2301K108
B72214T2301K108
14MM, 300VAC, 10%, ADVANCED THER
View Part
B72214T2301K106
B72214T2301K106
B72214R2301K101
B72214R2301K101
VARISTOR 470V 6KA DISC 17MM