B72214S0301K691 14MM, 300VAC, 10%, STANDARD
Mfr Part #:
B72214S0301K691
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
14MM, 300VAC, 10%, STANDARD
Stock on Request
B72214S0301K691 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72214S0301K691 Description
Short technical summary and product information.
14MM, 300VAC, 10%, STANDARD