B72214P2421K391 14MM, 420VAC, 10%, MP ADVANCED
Mfr Part #:
B72214P2421K391
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
14MM, 420VAC, 10%, MP ADVANCED
Stock on Request
B72214P2421K391 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72214P2421K391 Description
Short technical summary and product information.
14MM, 420VAC, 10%, MP ADVANCED
B72214P2421K391 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B72214P2421K391 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B72214P2421K101
B72214P2421K101
TDK Electronics
VARISTOR 680V 6KA DISC 14MM
View Part
14MM, 420VAC, 10%, ADVANCED MP C