B72207S0421K311 VARISTOR 680V 1.2KA DISC 7MM
Mfr Part #:
B72207S0421K311
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
VARISTOR 680V 1.2KA DISC 7MM
Stock on Request
B72207S0421K311 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72207S0421K311 Description
Short technical summary and product information.
VARISTOR 680V 1.2KA DISC 7MM
B72207S0421K311 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B72207S0421K311 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B72207S0421K101
B72207S0421K101
TDK Electronics
VARISTOR 680V 1.2KA DISC 7MM
View Part
B72207S0421K111
B72207S0421K111
7MM, 420VAC, 10%, STANDARD