B72207S0200K104 7MM, 20VAC, 10%, STANDARD
Mfr Part #:
B72207S0200K104
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
7MM, 20VAC, 10%, STANDARD
Stock on Request
B72207S0200K104 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72207S0200K104 Description
Short technical summary and product information.
7MM, 20VAC, 10%, STANDARD