B72205S2141K101 VARISTOR 220V 800A DISC 5MM
Mfr Part #:
B72205S2141K101
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
VARISTOR 220V 800A DISC 5MM
Stock on Request
B72205S2141K101 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72205S2141K101 Description
Short technical summary and product information.
VARISTOR 220V 800A DISC 5MM