B32562J8154J289 CAP FILM 0.15UF 5% 2DIP
Mfr Part #:
B32562J8154J289
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 2DIP
Stock on Request
B32562J8154J289 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Termination
Tolerance
B32562J8154J289 Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM 0.15UF 5% 2DIP
B32562J8154J289 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B32562J8154J289 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B32562J6154J000
B32562J6154J000
TDK Electronics
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC 2DIP
View Part
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC 2DIP