B32559C6103K189 CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Mfr Part #:
B32559C6103K189
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Stock on Request
B32559C6103K189 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
B32559C6103K189 Description
Short technical summary and product information.
B32559C6103K189 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B32559C6103K189 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B32559C6103K289
B32559C6103K289
TDK Electronics
CAP FILM 10000PF 400VDC RADIAL
View Part
CAP FILM 0.012UF 400VDC RADIAL