B32559C3154K289 CAP FILM 0.15UF 250VDC RADIAL
Mfr Part #:
B32559C3154K289
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
CAP FILM 0.15UF 250VDC RADIAL
Stock on Request
B32559C3154K289 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Tolerance
Voltage Rating
B32559C3154K289 Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM 0.15UF 250VDC RADIAL
B32559C3154K289 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B32559C3154K289 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
185104K250RGA-F
185104K250RGA-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
View Part
185104K250RGB-F
185104K250RGB-F