B1100-13-F DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
Mfr Part #:
B1100-13-F
Available from 3 distributors
Mfr Name: Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
Total Stock: 13,143 pcs
B1100-13-F Available from 3 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
4,277 pcs
4277 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:25:27 On Request On Request
4,433 pcs
4433 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
B1100-13-F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Vr, F
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
B1100-13-F Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
B1100-13-F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B1100-13-F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B1100-13
B1100-13
Diodes Incorporated
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
View Part
DIODE SCHOTTKY 80V 1A SMA
View Part
B180-13-F
B180-13-F
DIODE SCHOTTKY 80V 1A SMA
DIODE SCHOTTKY 70V 1A SMA