ATR20-A-63S-WB2-B-15.0A-2 CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Mfr Part #:
ATR20-A-63S-WB2-B-15.0A-2
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Stock on Request
ATR20-A-63S-WB2-B-15.0A-2 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
ATR20-A-63S-WB2-B-15.0A-2 Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC