AQ14EM102JAJME\250V CAP CER 1000PF 150V 1111
Mfr Part #:
AQ14EM102JAJME\250V
Mfr Name: Kyocera AVX
Kyocera AVX
Description:
CAP CER 1000PF 150V 1111
Stock on Request
AQ14EM102JAJME\250V Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Features
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
Tolerance
Voltage
AQ14EM102JAJME\250V Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 1000PF 150V 1111
AQ14EM102JAJME\250V Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AQ14EM102JAJME\250V Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AQ14EM102JAJBE
AQ14EM102JAJBE
Kyocera AVX
CAP CER 1000PF 150V 1111
View Part
AQ14EM102JAJME
AQ14EM102JAJME
CAP CER 1000PF 150V 1111
View Part
AQ14EM102JAJME\500
AQ14EM102JAJME\500
CAP CER 1000PF 150V 1111
AQ14EM102JAJWE
AQ14EM102JAJWE
CAP CER 1000PF 150V 1111