AQ12EM220FAJME\500 CAP CER 22PF 150V 0505
Mfr Part #:
AQ12EM220FAJME\500
Mfr Name: Kyocera AVX
Kyocera AVX
Description:
CAP CER 22PF 150V 0505
Stock on Request
AQ12EM220FAJME\500 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
Tolerance
Voltage
AQ12EM220FAJME\500 Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 22PF 150V 0505
AQ12EM220FAJME\500 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AQ12EM220FAJME\500 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AQ11EM220FA1ME
AQ11EM220FA1ME
Kyocera AVX
CAP CER 22PF 150V 0505
View Part
AQ12EM220FAJWE
AQ12EM220FAJWE
CAP CER 22PF 150V 0505
View Part
AQ12EM220FAJME
AQ12EM220FAJME
CAP CER 22PF 150V 0505
AQ12EM220FAJME\250V
AQ12EM220FAJME\250V
CAP CER 22PF 150V 0505