AQ12EM200JAJME CAP CER 20PF 150V 0505
Mfr Part #:
AQ12EM200JAJME
Mfr Name: Kyocera AVX
Kyocera AVX
Description:
CAP CER 20PF 150V 0505
Stock on Request
AQ12EM200JAJME Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
Tolerance
Voltage
AQ12EM200JAJME Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 20PF 150V 0505
AQ12EM200JAJME Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AQ12EM200JAJME Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AQ11EM200JA7BE
AQ11EM200JA7BE
Kyocera AVX
CAP CER 20PF 150V 0505
View Part
AQ12EM200JAJME\250
AQ12EM200JAJME\250
CAP CER 20PF 150V 0505
View Part
AQ12EM200JAJME\250V
AQ12EM200JAJME\250V
CAP CER 20PF 150V 0505
AQ12EM200JAJME\500
AQ12EM200JAJME\500
CAP CER 20PF 150V 0505