AQ12EM1R6BAJME\250V CAP CER 1.6PF 150V 0505
Mfr Part #:
AQ12EM1R6BAJME\250V
Mfr Name: Kyocera AVX
Kyocera AVX
Description:
CAP CER 1.6PF 150V 0505
Stock on Request
AQ12EM1R6BAJME\250V Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
Tolerance
Voltage
AQ12EM1R6BAJME\250V Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 1.6PF 150V 0505
AQ12EM1R6BAJME\250V Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AQ12EM1R6BAJME\250V Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AQ12EM1R6BAJWE
AQ12EM1R6BAJWE
Kyocera AVX
CAP CER 1.6PF 150V 0505
View Part
AQ12EM1R6BATME
AQ12EM1R6BATME
CAP CER 1.6PF 150V 0505
View Part
AQ12EM1R6BAJME
AQ12EM1R6BAJME
CAP CER 1.6PF 150V 0505
AQ12EM1R6BAJME\500
AQ12EM1R6BAJME\500
CAP CER 1.6PF 150V 0505