APR58-7.5A FUSE AUTO 7.5A 58VDC ATO/ATC
Mfr Part #:
APR58-7.5A
Mfr Name: OptiFuse
OptiFuse
Description:
FUSE AUTO 7.5A 58VDC ATO/ATC
Stock on Request
APR58-7.5A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Color
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Size
Voltage Rating
APR58-7.5A Description
Short technical summary and product information.
FUSE AUTO 7.5A 58VDC ATO/ATC
APR58-7.5A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
APR58-7.5A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
APR58-UL-7.5A
APR58-UL-7.5A
OptiFuse
FUSE AUTO 7.5A 58VDC BLADE
View Part
ANR58-7.5A
ANR58-7.5A
REGULAR (ATO/ATC), 58V 7.5A - UL