AP7365-33YG-13 IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT89-3
Mfr Part #:
AP7365-33YG-13
Mfr Name: Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT89-3
Stock on Request
AP7365-33YG-13 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
AP7365-33YG-13 Description
Short technical summary and product information.
AP7365-33YG-13 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AP7365-33YG-13 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AP7365-30YG-13
AP7365-30YG-13
Diodes Incorporated
IC REG LINEAR 3V 600MA SOT89-3
View Part
IC REG LINEAR 2.5V 600MA SOT89-3