AP2112K-3.3TRG1 IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT25
Mfr Part #:
AP2112K-3.3TRG1
Available from 2 distributors
Mfr Name: Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT25
Total Stock: 11,357 pcs
AP2112K-3.3TRG1 Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
2,777 pcs
2777 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
8,580 pcs
8580 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
AP2112K-3.3TRG1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
AP2112K-3.3TRG1 Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT25
AP2112K-3.3TRG1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AP2112K-3.3TRG1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AP2112K-2.5TRG1
AP2112K-2.5TRG1
Diodes Incorporated
IC REG LINEAR 2.5V 600MA SOT25
View Part
AP2112K-2.6TRG1
AP2112K-2.6TRG1
IC REG LINEAR 2.6V 600MA SOT25