ANR58-UL-15A FUSE AUTO 15A 250VAC 58VDC BLADE
Mfr Part #:
ANR58-UL-15A
Mfr Name: OptiFuse
OptiFuse
Description:
FUSE AUTO 15A 250VAC 58VDC BLADE
Stock on Request
ANR58-UL-15A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Color
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Voltage Rating
ANR58-UL-15A Description
Short technical summary and product information.