AMI-M12R-1-20-B-1 LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
Mfr Part #:
AMI-M12R-1-20-B-1
Mfr Name: Altran Magnetics, LLC
Altran Magnetics, LLC
Description:
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
Stock on Request
AMI-M12R-1-20-B-1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Configuration
Current
Filter Type
Frequency
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Termination Style
Voltage
AMI-M12R-1-20-B-1 Description
Short technical summary and product information.
AMI-M12R-1-20-B-1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AMI-M12R-1-20-B-1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
View Part
TE Connectivity
View Part
AMI-M12R-1-20-B-2
AMI-M12R-1-20-B-2
Altran Magnetics, LLC