AMI-M11K-7-10-B-1 LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT
Mfr Part #:
AMI-M11K-7-10-B-1
Mfr Name: Altran Magnetics, LLC
Altran Magnetics, LLC
Description:
LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT
Stock on Request
AMI-M11K-7-10-B-1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Configuration
Current
Filter Type
Frequency
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Termination Style
Voltage
AMI-M11K-7-10-B-1 Description
Short technical summary and product information.
AMI-M11K-7-10-B-1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AMI-M11K-7-10-B-1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
View Part
10EK7M
10EK7M
TE Connectivity
View Part
AMI-M11K-7M-10-B-2
AMI-M11K-7M-10-B-2
Altran Magnetics, LLC
POWER LINE EMI FILTER 10A 250VAC
AMI-M11K-7-10-B-2
AMI-M11K-7-10-B-2