AMEOF5-15SBJZ AC/DC CONVERTER 15V 5.1W
Mfr Part #:
AMEOF5-15SBJZ
Mfr Name: Aimtec
Aimtec
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 5.1W
Stock on Request
AMEOF5-15SBJZ Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Efficiency
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
AMEOF5-15SBJZ Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 15V 5.1W
AMEOF5-15SBJZ Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AMEOF5-15SBJZ Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AMEOF5-15SBJZ-120
AMEOF5-15SBJZ-120
Aimtec
3W DC/DC Converter