AMEOF45-5SHAMJZ-F-B AC/DC CONVERTER 80V 4.5V 50W
Mfr Part #:
AMEOF45-5SHAMJZ-F-B
Mfr Name: Aimtec
Aimtec
Description:
AC/DC CONVERTER 80V 4.5V 50W
Stock on Request
AMEOF45-5SHAMJZ-F-B Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Efficiency
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
AMEOF45-5SHAMJZ-F-B Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 80V 4.5V 50W
AMEOF45-5SHAMJZ-F-B Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AMEOF45-5SHAMJZ-F-B Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AMEOF45-5SHAMJZ-F
AMEOF45-5SHAMJZ-F
Aimtec
AC/DC CONVERTER 80V 4.5V 50W