AMEL10-3.35DMAZ AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 7.97W
Mfr Part #:
AMEL10-3.35DMAZ
Mfr Name: Aimtec
Aimtec
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 7.97W
Stock on Request
AMEL10-3.35DMAZ Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Standard Number
Type
Voltage
AMEL10-3.35DMAZ Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 7.97W