AME10-515DCVZ AC/DC CONVERTER 5V 15V 10W
Mfr Part #:
AME10-515DCVZ
Mfr Name: Aimtec
Aimtec
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 15V 10W
Stock on Request
AME10-515DCVZ Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Standard Number
Type
Voltage
AME10-515DCVZ Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 5V 15V 10W
AME10-515DCVZ Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AME10-515DCVZ Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AME10-515DCVZ-B
AME10-515DCVZ-B
Aimtec
AC/DC CONVERTER 5V 15V 10W