AM1GU-1205DH30JZ 30W AC/DC CONVERTER
Mfr Part #:
AM1GU-1205DH30JZ
Mfr Name: Aimtec
Aimtec
Description:
30W AC/DC CONVERTER
Stock on Request
AM1GU-1205DH30JZ Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Efficiency
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Standard Number
Type
Voltage
AM1GU-1205DH30JZ Description
Short technical summary and product information.
30W AC/DC CONVERTER
AM1GU-1205DH30JZ Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AM1GU-1205DH30JZ Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PRM1W-E12-D5-S
PRM1W-E12-D5-S
CUI Inc.
DC-DC ISOLATED, 1 W, 4.5~36 VDC
View Part
AM1GU-1205DH30JZ-B
AM1GU-1205DH30JZ-B
Aimtec
30W AC/DC CONVERTER