AFF-4020G-120VAC FILTER FAN 120VAC 169CFM 026A 26
Mfr Part #:
AFF-4020G-120VAC
Mfr Name: Altech Corporation
Altech Corporation
Description:
FILTER FAN 120VAC 169CFM 026A 26
Stock on Request
AFF-4020G-120VAC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Specifications
Type
Voltage
AFF-4020G-120VAC Description
Short technical summary and product information.
AFF-4020G-120VAC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AFF-4020G-120VAC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AFF-4020B-120VAC
AFF-4020B-120VAC
Altech Corporation
View Part
PF3000
PF3000
Hammond Manufacturing
FAN CLIMATE CONTROL 115V 169CFM