AFF-4010B-24VDC FILTER FAN 24VDC 82CFM 032A 8W 8
Mfr Part #:
AFF-4010B-24VDC
Mfr Name: Altech Corporation
Altech Corporation
Description:
FILTER FAN 24VDC 82CFM 032A 8W 8
Stock on Request
AFF-4010B-24VDC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Specifications
Type
Voltage
AFF-4010B-24VDC Description
Short technical summary and product information.
AFF-4010B-24VDC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AFF-4010B-24VDC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AFF-4010G-24VDC
AFF-4010G-24VDC
Altech Corporation