ADP7104ARDZ-3.3-R7 IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8SOIC
Mfr Part #:
ADP7104ARDZ-3.3-R7
Mfr Name: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8SOIC
Stock on Request
ADP7104ARDZ-3.3-R7 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
ADP7104ARDZ-3.3-R7 Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8SOIC
ADP7104ARDZ-3.3-R7 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ADP7104ARDZ-3.3-R7 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ADP7104ARDZ-5.0-R7
ADP7104ARDZ-5.0-R7
IC REG LINEAR 5V 500MA 8SOIC