ACM3B12H-S-P(0.650C/W) Fin:15mm;Fan:12VDC/Tach/PWM
Mfr Part #:
ACM3B12H-S-P(0.650C/W)
Mfr Name: OLC Inc.
OLC Inc.
Description:
Fin:15mm;Fan:12VDC/Tach/PWM
Stock on Request
ACM3B12H-S-P(0.650C/W) Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Attachment Method
Fin Height
Length
Material
Shape
Thermal Resistance @ Natural
Type
Width
ACM3B12H-S-P(0.650C/W) Description
Short technical summary and product information.
Fin:15mm;Fan:12VDC/Tach/PWM
ACM3B12H-S-P(0.650C/W) Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ACM3B12H-S-P(0.650C/W) Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ACM3B5H-S-P(0.650C/W)
ACM3B5H-S-P(0.650C/W)
OLC Inc.
Fin:15mm;Fan:5VDC/Tach/PWM
View Part
ACM3B12H-S(0.650C/W)
ACM3B12H-S(0.650C/W)
Fin:15mm;Fan:5VDC/Tach
View Part
ACM3B5H(0.650C/W)
ACM3B5H(0.650C/W)
Fin:15mm;Fan:5VDC
ACM3B12H(0.650C/W)
ACM3B12H(0.650C/W)
Fin:15mm; Fan:12VDC