ABS15MHREG BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 1.5A ABS
Mfr Part #:
ABS15MHREG
Mfr Name: Taiwan Semiconductor
Taiwan Semiconductor
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 1.5A ABS
Stock on Request
ABS15MHREG Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
ABS15MHREG Description
Short technical summary and product information.
ABS15MHREG Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ABS15MHREG Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ABS10
ABS10
SMC Diode Solutions
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 500MA ABS
View Part
ABS10U
ABS10U
SMC Diode Solutions
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 1A ABS
View Part
ABS210
ABS210
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 2A ABS
ABS10-G
ABS10-G
Comchip Technology
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 1A ABS