ABS15JHREG BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1.5A ABS
Mfr Part #:
ABS15JHREG
Mfr Name: Taiwan Semiconductor
Taiwan Semiconductor
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1.5A ABS
Stock on Request
ABS15JHREG Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
ABS15JHREG Description
Short technical summary and product information.
ABS15JHREG Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ABS15JHREG Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ABS15LJ REG
ABS15LJ REG
Taiwan Semiconductor
View Part
ABS6
ABS6
SMC Diode Solutions
BRIDGE RECT 1P 600V 500MA ABS
View Part
ABS6U
ABS6U
SMC Diode Solutions
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1A ABS
ABS26
ABS26
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2A ABS