ABM8-20.000MHZ-12-D1X-T CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Mfr Part #:
ABM8-20.000MHZ-12-D1X-T
Mfr Name: Abracon LLC
Abracon LLC
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Stock on Request
ABM8-20.000MHZ-12-D1X-T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
ABM8-20.000MHZ-12-D1X-T Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
ABM8-20.000MHZ-12-D1X-T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ABM8-20.000MHZ-12-D1X-T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SXT32412FD48-20.000M
SXT32412FD48-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
CRYSTAL 20.000MHZ 12PF SMD