A12515RNZG SWITCH ROTARY 8POS 2.5A 125V
Mfr Part #:
A12515RNZG
Mfr Name: C&K
C&K
Description:
SWITCH ROTARY 8POS 2.5A 125V
Stock on Request
A12515RNZG Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Length
Actuator Type
Angle of Throw
Circuit per Deck
Contact Finish
Contact Material
Contact Timing
Current Rating (Amps)
Depth Behind Panel
Index Stops
Mounting Type
Number of Decks
Number of Poles per Deck
Number of Positions
Termination Style
Voltage Rating
A12515RNZG Description
Short technical summary and product information.
SWITCH ROTARY 8POS 2.5A 125V