A/20K-O-SUN 20,000 Ohm Thermistor, Outside A
Mfr Part #:
A/20K-O-SUN
Mfr Name: Automation Components, Inc.
Automation Components, Inc.
Description:
20,000 Ohm Thermistor, Outside A
Stock on Request
A/20K-O-SUN Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Accessory Type
For Use With
A/20K-O-SUN Description
Short technical summary and product information.
A/20K-O-SUN Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
A/20K-O-SUN Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
A/3K-O-SUN
A/3K-O-SUN
Automation Components, Inc.
3,000 Ohm Thermistor, Outside Ai
View Part
A/AN-BC-O-SUN
A/AN-BC-O-SUN
10,000 Ohm Thermistor w/11K Shun
View Part
A/AN-O-SUN
A/AN-O-SUN
10,000 Ohm Thermistor (Type III)
A/CP-O-SUN
A/CP-O-SUN
10,000 Ohm Thermistor (Type II),