A/0.1CP-IM-2.5"-4X High Accuracy 10,000 Ohm Thermis
Mfr Part #:
A/0.1CP-IM-2.5"-4X
Mfr Name: Automation Components, Inc.
Automation Components, Inc.
Description:
High Accuracy 10,000 Ohm Thermis
Stock on Request
A/0.1CP-IM-2.5"-4X Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Accessory Type
For Use With
A/0.1CP-IM-2.5"-4X Description
Short technical summary and product information.
A/0.1CP-IM-2.5"-4X Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
A/0.1CP-IM-2.5"-4X Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
A/M1"
A/M1"
Automation Components, Inc.
1.25" Thermowell, 1/2 NPT, 304 S
View Part
A/M6"
A/M6"
6" Thermowell, 1/2 NPT, 304 SS M
View Part
A/M2.5"-316SS
A/M2.5"-316SS
2.5" Thermowell, 1/2 NPT, 316 SS
A/M4"
A/M4"
4" Thermowell, 1/2 NPT, 304 SS M