9250A-104-TR-RC FIXED IND 100UH 160MA 3.12OHM TH
Mfr Part #:
9250A-104-TR-RC
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 100UH 160MA 3.12OHM TH
Stock on Request
9250A-104-TR-RC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
9250A-104-TR-RC Description
Short technical summary and product information.
9250A-104-TR-RC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
9250A-104-TR-RC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
9250A-104-RC
9250A-104-RC
Bourns