8Q-32.000MEIE-T 1.6x1.2 XTAL  10ppm 20ppm 12pF
Mfr Part #:
8Q-32.000MEIE-T
Mfr Name: FTS
FTS
Description:
1.6x1.2 XTAL 10ppm 20ppm 12pF
Stock on Request
8Q-32.000MEIE-T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
8Q-32.000MEIE-T Description
Short technical summary and product information.
1.6x1.2 XTAL 10ppm 20ppm 12pF
8Q-32.000MEIE-T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
8Q-32.000MEIE-T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Q 32,0-JXS11-12-10/20-T1-FU-LF
Q 32,0-JXS11-12-10/20-T1-FU-LF
Jauch Quartz GmbH
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
View Part
8Q-32.000MEIE-T
8Q-32.000MEIE-T
TXC Corporation
CRYSTAL 32MHZ 12PF SMD