8Q-26.000METI-T 1.6x1.2 XTAL  20ppm 10ppm 16pF
Mfr Part #:
8Q-26.000METI-T
Mfr Name: FTS
FTS
Description:
1.6x1.2 XTAL 20ppm 10ppm 16pF
Stock on Request
8Q-26.000METI-T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
8Q-26.000METI-T Description
Short technical summary and product information.
1.6x1.2 XTAL 20ppm 10ppm 16pF
8Q-26.000METI-T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
8Q-26.000METI-T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
8Q-26.000METI-T
8Q-26.000METI-T
TXC Corporation
CRYSTAL 26MHZ 16PF SMD