7B-27.120MAAJ-T 5.0x3.1 XTAL  30ppm 30ppm 18pF
Mfr Part #:
7B-27.120MAAJ-T
Mfr Name: FTS
FTS
Description:
5.0x3.1 XTAL 30ppm 30ppm 18pF
Stock on Request
7B-27.120MAAJ-T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
7B-27.120MAAJ-T Description
Short technical summary and product information.
5.0x3.1 XTAL 30ppm 30ppm 18pF
7B-27.120MAAJ-T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
7B-27.120MAAJ-T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
QT532S-27.120MAAJ-T
QT532S-27.120MAAJ-T
QST
5.0X3.2 30PPM @25C 30PPM (-20 TO
View Part
7B-27.120MAAJ-T
7B-27.120MAAJ-T
TXC Corporation
CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD