78F102J-RC FIXED IND 1MH 60MA 31.4 OHM TH
Mfr Part #:
78F102J-RC
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 1MH 60MA 31.4 OHM TH
Total Stock: 2,410 pcs
78F102J-RC Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
2,410 pcs
2410 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
78F102J-RC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
78F102J-RC Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1MH 60MA 31.4 OHM TH
78F102J-RC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
78F102J-RC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
78F102J-TR-RC
78F102J-TR-RC
Bourns
FIXED IND 1MH 60MA 31.4 OHM TH