5W 5K NFL 12VBR20-U-HGT 12V COOL WHITE NARROW FLOOD LED
Mfr Part #:
5W 5K NFL 12VBR20-U-HGT
Mfr Name: Moon Visions
Moon Visions
Description:
12V COOL WHITE NARROW FLOOD LED
Stock on Request
5W 5K NFL 12VBR20-U-HGT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Lamp Type
Voltage
5W 5K NFL 12VBR20-U-HGT Description
Short technical summary and product information.
5W 5K NFL 12VBR20-U-HGT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
5W 5K NFL 12VBR20-U-HGT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
2.5W 5K FL 12VBR20-U-HGT
2.5W 5K FL 12VBR20-U-HGT
Moon Visions
25W 12V COOL WHITE FLOOD LED UPL
View Part
5W 5K NFL 12VBR20-D-HGT
5W 5K NFL 12VBR20-D-HGT
5W 12V COOL WHITE NARROW FLOOD L
View Part
2.5W 5K FL 12VBR20-D-BZT
2.5W 5K FL 12VBR20-D-BZT
25W 12V COOL WHITE FLOOD LED DOW
5W 5K FL 12VBR20-D-HGT
5W 5K FL 12VBR20-D-HGT
5W 12V COOL WHITE FLOOD LED DOWN