51BS30-01-1-12N SWITCH ROTARY 12POS 150MA 115V
Mfr Part #:
51BS30-01-1-12N
Mfr Name: Grayhill Inc.
Grayhill Inc.
Description:
SWITCH ROTARY 12POS 150MA 115V
Stock on Request
51BS30-01-1-12N Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Length
Actuator Type
Angle of Throw
Circuit per Deck
Contact Finish
Contact Timing
Current Rating (Amps)
Depth Behind Panel
Features
Index Stops
Mounting Type
Number of Decks
Number of Poles per Deck
Number of Positions
Termination Style
Voltage Rating
51BS30-01-1-12N Description
Short technical summary and product information.
SWITCH ROTARY 12POS 150MA 115V