5.0SMDJ12A/TR13 5.0SMDJ, DO-214AB, 12V, 19.9V, R
Mfr Part #:
5.0SMDJ12A/TR13
Mfr Name: Yageo
Yageo
Description:
5.0SMDJ, DO-214AB, 12V, 19.9V, R
Stock on Request
5.0SMDJ12A/TR13 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Power Line Protection
Supplier Device Package
Type
Unidirectional Channels
Voltage
5.0SMDJ12A/TR13 Description
Short technical summary and product information.
5.0SMDJ12A/TR13 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
5.0SMDJ12A/TR13 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
5.0SMCJ12A
5.0SMCJ12A
Good-Ark Semiconductor
TVS, UNI-DIR, 5000W, 12V, DO-214