4554R-471J FIXED IND 470UH 460MA 1.1 OHM TH
Mfr Part #:
4554R-471J
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 470UH 460MA 1.1 OHM TH
Stock on Request
4554R-471J Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
4554R-471J Description
Short technical summary and product information.
4554R-471J Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
4554R-471J Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
4554-471J
4554-471J
API Delevan Inc.