4554-6R8K FIXED IND 6.8UH 3.7A 35 MOHM TH
Mfr Part #:
4554-6R8K
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.7A 35 MOHM TH
Stock on Request
4554-6R8K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
4554-6R8K Description
Short technical summary and product information.
4554-6R8K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
4554-6R8K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
4554R-6R8K
4554R-6R8K
API Delevan Inc.