4554-1R5K FIXED IND 1.5UH 8.5A 16 MOHM TH
Mfr Part #:
4554-1R5K
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 1.5UH 8.5A 16 MOHM TH
Stock on Request
4554-1R5K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
4554-1R5K Description
Short technical summary and product information.
4554-1R5K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
4554-1R5K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
4554R-1R5K
4554R-1R5K
API Delevan Inc.